C13T824800
EAN/UPC code
Warranty (months)
12 months
Features
Type
Original
Ink type
Pigment-based ink
Printing colours
Matte black
Colour ink type
Pigment-based ink
Print technology
Inkjet printing
Brand compatibility
Epson
Compatibility
Quantity per pack
1 stuk(s)
Black ink volume
350 ml
OEM code
C13T824800
Country of origin
Indonesia
Weight & dimensions
Package width
60 mm
Package depth
320 mm
Package height
145 mm
Package weight
0.765 g
Logistics data
Pallet width
800 mm
Pallet length
1200 mm
Pallet height
9600 mm
Quantity per pallet
448 stuk(s)
Quantity per master (outer) case
1 stuk(s)
Pallet width (UK)
1000 mm
Pallet length (UK)
1200 mm
Pallet height (UK)
9600 mm