LG 34CR651N-6P. Product type: All-in-One thin client. Display diagonal: 86.4 cm (34"), HD type: Wide Quad HD, Display resolution: 3440 x 1440 pixels, Screen shape: Curved, Panel type: VA. Processor family: Intel® Pentium® Silver, Processor frequency: 2 GHz. Internal memory: 8 GB, Internal memory type: DDR4-SDRAM. Total storage capacity: 16 GB, Storage media: eMMC. On-board graphics card model: Intel® UHD Graphics. Built-in camera. Product colour: Black
Specification
Product
Product id 1019602
Brand LG Electronics
Partnr 34CR651N-6P
EAN/UPC code
Display
Display diagonal 34 inch
Display resolution 3440 x 1440 Pixels
Touchscreen N
HD type Wide Quad HD
Native aspect ratio 21:9
Display brightness 300 cd/m²
Colour depth 8 Bit
Panel type VA
Surface hardness 3H
Response time 5 ms
Anti-glare screen Y
Display number of colours 16.7 million colours
High Dynamic Range (HDR) technology High Dynamic Range 10 (HDR10)
Contrast ratio (typical) 3000:1
Screen shape Curved screen
Viewing angle, vertical 178 °
Viewing angle, horizontal 178 °
Tilt angle range -5 - 20 °
Colour gamut 99 procent
Tilt adjustment Y
Processor
Processor manufacturer Intel
Processor family Intel Pentium Silver
Processor model N6005
Processor frequency 2 GHz
Processor boost frequency 3.3 GHz
Processor cores 4
Processor threads 4
Processor cache 4 MB
Memory
Internal memory 8 GB
Internal memory type DDR4-SDRAM
Storage
Total storage capacity 16 GB
Storage media eMMC
Optical drive type N
Graphics
On-board graphics adapter Y
On-board graphics adapter family Intel UHD Graphics
On-board GPU manufacturer Intel
On-board graphics adapter model Intel UHD Graphics
Audio
Built-in speaker(s) Y
Number of speakers 2
RMS rated power 14 W
Built-in microphone Y
Camera
Built-in camera Y
Camera HD type Full HD
Network
Wi-Fi Y
Top Wi-Fi standard Wi-Fi 6 (802.11ax)
Ethernet LAN Y
Ethernet LAN data rates 10, 100, 1000 Mbit/s
Bluetooth Y
Bluetooth version 5.1
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
USB 2.0 ports quantity 6
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity 1
HDMI ports quantity 1
HDMI version 2.0
DisplayPorts quantity 1
Headphone outputs 1
Design
Product colour Black
Height adjustment Y
Performance
Product type All-in-One thin client
Trusted Platform Module (TPM) Y
Trusted Platform Module (TPM) version 2.0
Software
Operating system installed N
Weight & dimensions
Width (with stand) 809 mm
Depth (with stand) 260 mm
Height (with stand) 568.3 mm
Weight (with stand) 8100 g
Width (without stand) 809 mm
Depth (without stand) 106.9 mm
Height (without stand) 358.9 mm
Weight (without stand) 6200 g
Package width 986 mm
Package depth 212 mm
Package height 524 mm