Samsung STN-WM55RXEN. Maximum screen size: 139.7 cm (55"), Minimum VESA mount: 400 x 400 mm, Maximum VESA mount: 400 x 400 mm. Angle of rotation: 90°. Product colour: Grey
Specification
Product
Product id 667539
Brand Samsung
Partnr STN-WM55RXEN
EAN/UPC code 8806090066740
Mounting
Mounting type Floor
Maximum screen size 55
Minimum VESA mount 400 x 400 mm
Maximum VESA mount 400 x 400 mm
Panel mounting interface 400 x 400 mm
Ergonomics
Wheels Y
Technical details
Product colour Grey
Angle of rotation 90 °
Number of wheels 4 wiel(en)
Number of displays supported 1
Weight & dimensions
Width 850.6 mm
Depth 1631.1 mm
Height 34500 mm
Weight 835 g
Packaging content
Manual Y
Mounting kit Y
Packaging content Screws
Packaging data
Package width 1650 mm
Package depth 208 mm
Package height 860 mm