Eaton CBLOUT10X2. Connector 1: IEC 309, Connector 2: IEC 309
Specification
Product
Product id
596064
Brand
Eaton (v/h MGE)
Partnr
CBLOUT10X2
EAN/UPC code
Warranty (months)
24 months
Features
Product colour
Black, Blue
Connector 2 gender
Female connector
Connector 1 gender
Male connector
Compatibility
Eaton 9PX
Power
Connector 1 current
10 A
Weight & dimensions
Weight
300 g
Technical details
Width
150 mm
Height
30 mm
Depth
280 mm