Partnr C13T26014012
EAN/UPC code 8715946625546
Warranty (months) 24 months
Technical details
Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) 8715946628066
Features
Type Original
Ink type Pigment-based ink
Black ink type Pigment-based ink
Printing colours Black
Print technology Inkjet printing
Brand compatibility Epson
Quantity per pack 1 stuk(s)
Black ink cartridges quantity 1
Cartridge capacity Standard Yield
Black ink volume 6.2 ml
Black ink page yield 220 pagina's
OEM code C13T26014012
Country of origin Indonesia
Certification CE
Weight & dimensions
Package width 102 mm
Package depth 43 mm
Package height 150 mm
Package weight 66 g
Package type Blister
Logistics data
Pallet width 800 mm
Pallet length 1200 mm
Pallet height 390 mm
Quantity per pallet 2040 stuk(s)
Master (outer) case width 102 mm
Master (outer) case length 260 mm
Master (outer) case height 146 mm