C13T789140
EAN/UPC code
Warranty (months)
12 months
Features
Type
Original
Ink type
Pigment-based ink
Black ink type
Pigment-based ink
Printing colours
Black
Print technology
Inkjet printing
Brand compatibility
Epson
Compatibility
WorkForce Pro: WF-5110/WF-5190/WF-5620/WF-5690
Quantity per pack
1 stuk(s)
Cartridge capacity
Extra (Super) High Yield
OEM code
C13T789140
Country of origin
China
Weight & dimensions
Package width
30 mm
Package depth
140 mm
Package height
85 mm
Package weight
0.153 g
Package type
Box
Logistics data
Pallet width
800 mm
Pallet length
1200 mm
Pallet height
2165 mm
Quantity per pallet
3360 stuk(s)
Quantity per master (outer) case
40 stuk(s)
Pallet width (UK)
1000 mm
Pallet length (UK)
1200 mm
Pallet height (UK)
2165 mm