C13T850100
EAN/UPC code
Warranty (months)
24 months
Features
Type
Original
Ink type
Pigment-based ink
Black ink type
Pigment-based ink
Printing colours
Black
Print technology
Inkjet printing
Brand compatibility
Epson
Compatibility
- SureColor SC-P800
Quantity per pack
1 stuk(s)
Black ink cartridges quantity
1
Black ink volume
80 ml
OEM code
C13T850100
Country of origin
China
Weight & dimensions
Package width
35 mm
Package depth
100 mm
Package height
80 mm
Package weight
160 g
Logistics data
Pallet width
800 mm
Pallet length
1200 mm
Pallet height
1800 mm
Quantity per pallet
2520 stuk(s)
Master (outer) case width
192 mm
Master (outer) case length
308 mm
Master (outer) case height
203 mm
Quantity per master (outer) case
30 stuk(s)
Master (outer) case weight
5062 g
Pallet width (UK)
1000 mm
Pallet length (UK)
1200 mm
Pallet height (UK)
1800 mm