Samsung LH75BEDHLGUXEN. Product design: Digital signage flat panel. Display diagonal: 190.5 cm (75"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD. Wi-Fi. Operating hours (hours/days): 16/7. Operating system installed: Tizen. Product colour: Black
Specification
Product
Product id 970083
Brand Samsung
Partnr LH75BEDHLGUXEN
EAN/UPC code 8806095641003
Display
Display diagonal 75 inch
Display resolution 3840 x 2160 Pixels
HD type 4K Ultra HD
Touchscreen N
Native aspect ratio 16:9
Display diagonal (metric) 189 cm
High Dynamic Range (HDR) technology Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) supported Y
Ports & interfaces
HDMI ports quantity 3
USB port Y
USB ports quantity 1
Ethernet LAN Y
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
Wi-Fi Y
Audio Return Channel (ARC) Y
Audio
Built-in speaker(s) Y
RMS rated power 20 W
Audio output channels 2.0 kanalen
Enhanced Audio Return Channel (eARC) Y
Design
Design Digital signage flat panel
Product colour Black
Screen shape Flat screen
VESA mounting Y
Bezel type 3 Bezel-less
Performance
Purpose Commercial
Digital signal format system DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Operating hours (hours/days) 16/7
Web browser Y
Power
Power consumption (typical) 175 W
Energy efficiency class (SDR) G
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 139 kWu
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 178 kWu
Energy efficiency scale A to G
Computer system
Operating system installed Tizen
Weight & dimensions
Display width 1677.5 mm
Display depth 61.1 mm
Display height 962.4 mm
Display weight 25300 g
Packaging data
Package width 11832 mm
Package depth 186 mm
Package height 1110 mm