C13T591200
EAN/UPC code
Warranty (months)
24 months
Features
Type
Original
Printing colours
Cyan
Print technology
Inkjet printing
Brand compatibility
Epson
Compatibility
Stylus Pro 11880
Quantity per pack
1 stuk(s)
Colour ink cartridges quantity
1
Colour ink volume
700 ml
OEM code
C13T591200
Country of origin
China
Colour
Y
Weight & dimensions
Package width
58 mm
Package depth
400 mm
Package height
145 mm
Package weight
1.203 g
Logistics data
Pallet width
1200 mm
Pallet height
1000 mm
Quantity per pallet
168 stuk(s)
Master (outer) case width
390 mm
Master (outer) case length
530 mm
Master (outer) case height
220 mm
Quantity per master (outer) case
12 stuk(s)
Master (outer) case weight
15 g
Pallet width (UK)
1000 mm
Pallet length (UK)
1200 mm
Pallet height (UK)
2085 mm