C13T636400
EAN/UPC code
Warranty (months)
24 months
Features
Type
Original
Ink type
Pigment-based ink
Printing colours
Yellow
Colour ink type
Pigment-based ink
Print technology
Inkjet printing
Brand compatibility
Epson
Compatibility
Stylus Pro 7700, 7900, 9700, 9900, WT790
Quantity per pack
1 stuk(s)
Colour ink cartridges quantity
1
Colour ink volume
700 ml
OEM code
C13T636400
Country of origin
China
Weight & dimensions
Package width
60 mm
Package depth
400 mm
Package height
145 mm
Package weight
1.216 g
Logistics data
Pallet width
800 mm
Pallet length
1200 mm
Pallet height
330 mm