C13T596300
EAN/UPC code
Warranty (months)
24 months
Features
Type
Original
Ink type
Pigment-based ink
Printing colours
Vivid magenta
Colour ink type
Pigment-based ink
Print technology
Inkjet printing
Brand compatibility
Epson
Compatibility
Stylus Pro 7700/7900/9700/9900/WT790
Quantity per pack
1 stuk(s)
Colour ink cartridges quantity
1
Colour ink volume
350 ml
OEM code
C13T596300
Country of origin
China
Colour
Y
Weight & dimensions
Package width
57 mm
Package depth
318 mm
Package height
145 mm
Package weight
0.762 g
Logistics data
Pallet width
800 mm
Pallet length
1200 mm
Pallet height
300 mm